Yeşil Çayın Neye Faydası Var, İyi Yeşil Çay Nasıl Anlaşılır

yesil10Yazımızda yeşil çayın neye faydası var konusuna değinerek yeşil çay satın almada iyi yeşil çay nasıl anlaşılır sorusuna cevap vereceğiz.

Yeşil çay sağlıklı mı? Sağlık açısından bakıldığından yeşil çayın çok sayıda faydaları vardır. Yeşil çayın içerdiği antioksidanlar kanserle savaşır. Ayrıca bu antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendirir.

Piyasada çok sayıda yeşil çay çeşitleri vardır. Yeşil çayın sağlığa olan yararlarını görebilmek için en önemli unsur yeşil çayın kalitesidir. Kaliteli bir yeşil çayın sağlığa olan faydaları ve yeşil çay satın alma hususunda dikkat edilmesi gerekenler yazımızda ele alınacaktır.

İyi olan yeşil çaylar yaşama gücünü artırıcı etkiye sahiptir. Düzenli egzersiz yapanlar için yeşil çay içip spor yapmak daha uzun süre antrenmanlarını sürdürmeye olanak verir. Bu egzersizler kalorileri yakarak metabolizmayı hızlandırır. Bunun sonucunda da kilo verme gerçekleşir.

Yeşil çayın kansere etkisi içerdiği yüksek orandaki antioksidandan kaynaklanır. Ayrıca yeşil çay EGCG gibi antioksidanlar sayesinde kalp rahatsızlıklarına karşı etkilidir. EGCG sinir sistemini harekete geçirerek metabolizmayı hızlandırır. Metabolizmanın hızlanması vücuttaki yağların yakılmasında önemli bir rol oynar.

Yeşil çay ağız kokusuna karşı da kötü nefesi engelleyici özelliği vardır. Diş çürüklerine ve diş eti çekilmesine karşı etkilidir. Kaliteli yeşil çay ayrıca kemik sağlığına da faydalıdır.

Yeşil çay kaç dakika demlenmeli? Yeşil çayın sağlığa katkılarından tam anlamıyla faydalanabilmek için çay yapraklarının en az üç dakika boyunca demlenmesi gerekir.

İyi yeşil çay nasıl anlaşılır? Güçlü kokulu yeşil çay yapraklarının benzer şekilde güçlü lezzetleri vardır. Kaliteli yeşil çay içmek yeşil çayın faydalarından yararlanabilmek için poşet yeşil çaylar yerine serbest halde satılanları tercih etmek gerekir. Poşet çaylara göre daha etkili ve lezzetli yeşil çay yaprakları aktarlarda veya çay marketlerinde bulunur. Yeşil çayın ayrıca organik olanları tercih edilmelidir. Kimyasallar kullanılarak yetiştirilen ve fazla işlem gören yeşil çaylar kalitesiz olanlardır. Böyle çayların içilmesi sağlığa hiçbir katkı sağlamayacaktır.

En iyi yeşil çay için yeşil çay yapraklarının taze paketlenmesi gerekir. Yeşil çayın marketlere taşınması esnasında geçirdiği süreç aromasının azalmasına neden olur. Bunu telafi edebilmek için diğer başka içerikler karıştırılır. Bu da bu şekilde taşınan çayların en iyi kalitede olmadıklarının göstergesidir.

Yeşil çayın neye faydası var konusuna değinerek yeşil çay satın almada iyi yeşil çay nasıl anlaşılır sorusunu cevapladığımız yazımızda son bir konuya değineceğiz. İnternet üzerinden pazarlanan bazı yeşil çaylar yüksek kalitededir. Çünkü taze iken paketlenmesi ile aromasını koruması sağlanır. Dünya genelindeki müşterilerine bu şekilde online olarak yeşil çay pazarlayan kuruluşlar iki gün içinde teslimat gerçekleştirebilmektedir.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.