Yeşil Çay Uykusuzluk Yaparmı, Yeşil Çay Uyku Kaçırır Mı

Bitkisel çaylar genellikle sağlığa olan faydaları ile bilinirler. Fakat bu çaylar aşırı tüketildiklerinde bazı yan etkiler gösterebilirler. Çay konusunda belki de en çok bilinen olumsuz etki uykuya yönelik olanıdır. Yazımızda yeşil çay ve uyku arasındaki ilişkiyi ele alacak özellikle uyku problemi yaşayan uyuma konusunda zorlanan çay severler için yeşil çay uykusuzluk yaparmı, yeşil çay uyku kaçırır mı sorusunu cevaplayacağız.

Yeşil çayın içerisinde bulunan maddelerden birisi kafeindir. Bu nedenle çok içilmesi vücuda fazla miktarda bu maddeden alınması anlamına gelir.

Kafein idrar söktürücü özelliği sayesinde zayıflama hususunda olumlu etkileri olan bir içeriktir. Ayrıca kafein yorgunluk halini ortadan kaldırmasından dolayı performansa faydaları hemen herkes tarafından tecrübe edilmiştir.

Kafein kilo vermede ve performansı artırmada etkilidir. Fakat bu madde uyku halini ortadan kaldırır. Bu nedenle yeşil çayın fazla tüketilmesi uykusuzluk sorununa yol açacaktır. Özellikle bebeği olan emziren kadınların aşırı yeşil çay tüketmemeleri önerilir. Çünkü bu durum bebeğin uyku düzenini önemli ölçüde etkileyecektir.

Uykusuzluk problemi yaşayanlar için siyah çay mı, yeşil çay mı? Hem siyah çayda hem de yeşil çayda kafein bulunur. Fakat yeşil çaydaki kafein miktarı siyah çaydan daha az olduğu için uykusuzluk yaşayanlar yeşil çayı siyah çaya tercih etmelidir.

Yazımızda yeşil çay uykusuzluk yaparmı, yeşil çay uyku kaçırır mı sorusunu cevaplamaya çalıştık. Yeşil çay ile ilgili Yeşil Çay Alırken Nelere Dikkat Etmeli, Yeşil Çay Kanseri Önler Mi ve Yeşil Çay Saç Çıkarır Mı gibi soruların cevaplarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.