Beyaz Çay Zayıflatır mı, Kilo Verdirir mi

Son dönemlerde popüler bir çay olan Beyaz Çay Zayıflatır mı, Kilo Verdirir mi sorusu karın yağlarını eritmek için uğraşanlar tarafından merak edilmektedir. Yazımızda beyaz çayın kilo vermek için kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bilgi vereceğiz. Bunun için önce beyaz çay nedir, faydaları nelerdir bilinmelidir.

Beyaz çay yağı yakan bir çay çeşididir. Biraz yapay görünmesinden dolayı insanlar beyaz çayın kalori artırıcı özelliği olduğunu düşünmektedir. Ancak doğrusu bunun tam tersidir. Beyaz çay kalori yakıcıdır. Öncelikle beyaz çay kalori içeriği olmayan bir üründür ve vücudun beyaz çayı hazmetmesi için enerji harcaması gerekir. Enerji harcamak için kaloriye ihtiyaç duyulur ve bunun için vücuttaki yağlarda bulunan fazla kaloriler kullanılır ve bunun sonucunda fazla kalorilerden kurtulmak mümkün olur. Yani, ne kadar çok beyaz çay içerseniz vücudunuz bunu hazmetmek için o kadar çok kalori harcamak zorunda kalır. Bu sebep bile başlı başına zayıflamada beyaz çayı tüketmede yeterli bir sebeptir.

Beyaz çay metabolizmayı hızlandırmasının yanında doğal bir iştah kesici etkisi vardır. Beyaz çay içerken, insan vücudu sağlıksız kilo aldırıcı yiyeceklere ve şekere karşı bir istek hissetmez. Bu kapsamda beyaz çayın kilo vermede bu etkisinden faydalanmak için gün boyu bir bardak beyaz çaydan yudumlamak gereklidir. Bu sayede iştahınızı kendi kontrolünüz altında tutabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir nokta vardır. Son bardak beyaz çayınızı içtikten yaklaşık bir veya iki saat sonra açlığınızın geri geleceğinin farkında olmanız gerekmektedir.

Beyaz çay mı yeşil çay mı daha az kafein içerir? Beyaz çay nasıl zayıflatır sorusu kapsamında beyaz çay kafein açısından değerlendirildiğinde diğer çaylardan daha az kafein içeriğine sahip bir çay çeşididir. Beyaz çayın içerdiği kafein miktarı kahveden çok daha azdır. Bunun anlamı diğer çaylardan günde tükettiğiniz miktardan çok daha fazla miktarda beyaz çayı sinir seviyenizi yükseltmeden içebilirsiniz. Bu aslında beyaz çayın zayıflamaya etkisi açısından daha etkili olduğunun altında yatan sebeplerden birisidir. Gün boyu kafein seviyesini yüksek tutmanın kalori yakmadaki olumsuz etkisi tartışılmazdır. Beyaz çay sayesinde vücuttaki kafein miktarı kontrol altında tutularak yağ yakma açısından büyük bir etki sağlanmaktadır.

Beyaz çayın faydaları zayıflamak için beyaz çay içtiğiniz zaman, doğal olmayan bir şeyler içmiyorsunuz demektir. Maden suyu veya kalori açısından zengin olan latte veya kapuçino içmek yerine beyaz çay tüketimi alışkanlık haline getirilmelidir. Bu sayede yalnızca kalori tüketimini biraz kısarak beyaz çay ile zayıflamak mümkün olacaktır. Tabii beyaz çay içerken bunu şeker veya süt ile karıştırarak tüketmemek gerekmektedir. Aksi halde beyaz çayın sağlığa olan faydalarından yararlanamazsınız. Ayrıca beyaz çayın demlenme şekli de kilo verdiriciliği üzerinde etkilidir.

Beyaz Çay Zayıflatır mı, Kilo Verdirir mi konusu hakkında birkaç önemli husustan daha bahsedip yazımızı sonlandıracağız. Beyaz çayla zayıflayanlar sağlıklarını koruduklarını bildiklerinden bunu sürdürmek isteyeceklerdir. Zayıflatan beyaz çay ile kilolarından kurtulanlar sağlıksız yiyeceklerle beslenmenin beyaz çayın sağladığı faydalara zarar verdiğinin farkında olmaktadır. Bu da psikolojik olarak bir motivasyon sağlamakta ve sağlıklı bir diyet programına bağlı kalmayı kolaylaştıracaktır. Kilo verdirme özelliği olabilecek başka çayları ele aldığımız yazılarımız bulunmaktadır. Nane Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir Mi veya Meyan kökü çayı zayıflatır mı, meyan kökü çayı kilo aldırır mı sorularının cevaplarını ilgili yazılarımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.